PKM Duda nie upadnie

WIS
25-03-2009, 12:04

Wniosek Kredyt Banku o upadłość PKM Dudy nie został na razie przez sąd uwzględniony. Firma ma więc czas na postępowanie naprawcze.

Jeśli ktoś liczył na szybką upadłość PKM Dudy, to się przeliczył. Z informacji „PB” wynika, że Sąd Rejonowy w Lesznie nie uwzględnił wniosku Kredyt Banku o upadłość likwidacyjną mięsnej spółki, bo uznał, że nie ma podstaw do wszczęcia takiego postępowania. Przedstawiciele sądu tłumaczą to tym, że na dzień złożenia wniosku o upadłość PKM Duda nie zalegał z płatnościami i na razie płaci swoim dostawcom.  

- Wniosek o upadłość PKM Duda złożony przez Kredyt Bank nie został przez Sąd Rejonowy w Lesznie uwzględniony – informuje Jarema Sawiński, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu. 

Więcej w jutrzejszym "Pulsie Biznesu".

Kierowanie firmą w czasie kryzysu nie musi być trudne. Przeczytaj rady ekspertów. Zobacz, jak w trudnych chwilach radzą sobie inni. Szukaj rad, inspiracji i prostych rozwiązań w „Pulsie Biznesu" i na stronie kryzysk.pb.pl


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKM Duda nie upadnie