PKN ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji Możejek

opublikowano: 25-01-2007, 15:38

PKN Orlen złożył w czwartek na giełdzie papierów wartościowych w Wilnie zlecenie nabycia wszystkich akcji litewskiej rafinerii Mażeikiu Nafta (Możejki), pozostających w rękach mniejszościowych akcjonariuszy.

PKN Orlen złożył w czwartek na giełdzie papierów wartościowych w Wilnie zlecenie nabycia wszystkich akcji litewskiej rafinerii Mażeikiu Nafta (Możejki), pozostających w rękach mniejszościowych akcjonariuszy.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe płockiego koncernu, spółka ta podpisała z rządem Litwy porozumienie o współpracy w zakresie obowiązkowego wykupu akcji akcjonariuszy mniejszościowych rafinerii Możejki.

PKN Orlen ustalił cenę nabycia na poziomie 10,25 lita za akcję, takim samym, jak podczas obowiązkowego wezwania do sprzedaży, trwającego od 2 do 15 stycznia tego roku. Zlecenie płockiego koncernu pozostanie otwarte do czasu rozpoczęcia przez spółkę obowiązkowego wykupu akcji i umożliwia sprzedaż akcji rafinerii Możejki przez osoby, które nie dokonały tego w trakcie wcześniejszego obowiązkowego wezwania do sprzedaży.

Podpisana przez PKN Orlen z rządem Litwy umowa określa procedurę wykupu akcji pozostałych akcjonariuszy. W jej ramach płocki koncern, działając w porozumieniu z władzami litewskimi, przejmie pozostające w rękach akcjonariuszy mniejszościowych akcje rafinerii Możejki w procedurze obowiązkowego wykupu przeprowadzonego zgodnie z prawem litewskim.

"Procedura ta, w odróżnieniu od stosowanych poprzednio, ma charakter przymusowy i doprowadzi do nabycia przez PKN Orlen wszystkich, poza posiadanymi przez rząd Litwy, walorów rafinerii" - podało biuro prasowe płockiego koncernu.

PKN Orlen przejął w połowie grudnia 2006 roku kontrolny pakiet akcji rafinerii Możejki - obecnie, po pierwszym wezwaniu do sprzedaży akcji, posiada łącznie 89,26 proc. akcji litewskiej rafinerii.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane