PKO BP otworzy oddział w Londynie

opublikowano: 19-03-2018, 18:04
aktualizacja: 19-03-2018, 18:06

Po Frankfurcie i Pradze powstanie trzecia zagraniczna placówka banku – na Wyspach. Prace nad biurem w Dubaju są wstrzymane.

W 2007 r. niedaleko Charing Cross PKO BP otworzył pierwszy zagraniczny oddział, w którym miał obsługiwać Polaków z londyńskiej emigracji. Otwarta z pompą placówka została po cichu zamknięta kilkanaście miesięcy później, kiedy wybuchł kryzys finansowy.

PKO BP
Zobacz więcej

PKO BP fot. Jaap Arriens/NurPhoto via ZUMA Press_Forum

10 lat później PKO BP spróbuje po raz drugi wejść na brytyjski rynek, ale w zupełnie innej formule.

- Do końca roku otworzymy trzeci po Frankfurcie i Pradze oddział korporacyjny za granicą - zapowiada Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, który w poniedziałek rozpoczął szóstą już edycję konferencji inwestorskiej CEE Capital Markets, organizowanej przez bank.

Jak wyjaśnia, Wielka Brytania od dawna była wysoko na liście krajów w orbicie zainteresowania PKO BP z uwagi na duże obroty handlowe z Polską.

- Byliśmy wstrzemięźliwi ze względu na brexit. Na podstawie paszportu działa tutaj 8 tys. instytucji finansowych. Kwestia brexitu nie jest ich problemem, ale Rządu Jej Królewskiej Mości - mówi Zbigniew Jagiełło.

Działalność banku będzie nastawiona na współpracę z polskimi firmami. Bank zaoferuje rozwiązania finansowe z zakresu trade finance.

Bank wcześniej planował otwarcie biura w Dubaju, ale ze względu na sytuację polityczną wstrzymał prace.

- Docelowo chcemy mieć kilkanaście placówek za granicą – deklaruje prezes PKO BP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKO BP otworzy oddział w Londynie