PKO BP rozmawia z Pocztą

BT
opublikowano: 20-08-2007, 00:00

PKO BP spróbuje przekonać Pocztę Polską do odsprzedania kawałka Banku Pocztowego. Czy mu się uda?

PKO BP spróbuje przekonać Pocztę Polską do odsprzedania kawałka Banku Pocztowego. Czy mu się uda?

Dziś odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej Banku Pocztowego.

— Będziemy na nim negocjować z Pocztą Polską zwiększenie udziału PKO BP w akcjonariacie Banku Pocztowego — mówi Rafał Juszczak, prezes PKO BP.

Szef giganta zasiada w radzie Banku Pocztowego obok Marka Głuchowskiego, szefa rady nadzorczej PKO BP. Największy bank detaliczny ma więc w Banku Pocztowym silną i kompetentną reprezentację. Ale to Poczta Polska (PP), która ma w Banku Pocztowym 75-procentowy udział, jest głównym rozgrywającym. Dlatego PKO BP wprost nie mówi, o ile chciałby powiększyć udział.

— Znacząco — kwituje Rafał Juszczak.

Podkreśla jedynie, że chciałby lepiej zabezpieczyć interesy PKO BP. W związaniu obu banków widzi możliwość uzyskania wyższych przychodów i zmniejszenia kosztów.

Dotąd wszelkie rozmowy PKO BP z Pocztą o rozwoju wspólnego banku przebiegały — delikatnie mówiąc — niezwykle wolno. Po 16 miesiącach od wejścia największego detalisty do Banku Pocztowego strony tę współpracę nawiązały. Dopiero we wrześniu 2006 r. Bank Pocztowy zaczął sprzedawać produkty grupy PKO BP, a w urzędach pocztowych pojawiły się terminale umożliwiające wypłatę gotówki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu