PKO BP wreszcie złożyło dywidendową deklarację

opublikowano: 03-06-2016, 08:09

Zarząd PKO BP chce, by do kieszeni akcjonariuszy trafiło 1 zł na akcję, ale ani nie nastąpi to szybko, ani nie jest to takie pewne.

Bank proponuje wypłatę 1,25 mld zł z zysków w formie dywidendy (1 zł na akcję), przy czym decyzję ma podjąć WZA nie wcześniej niż 9 grudnia, do kiedy wyjaśnić się ma, czy bank nie przejmie kontroli nad innym bankiem (lub inną instytucją sektora finansowego) i nie nastąpią zmiany regulacyjne lub zalecenia nadzorcze w zakresie funduszy własnych banku, które spowodowałyby brak możliwości wypłaty dywidendy. Wówczas 2,57 mld zł ubiegłorocznego zysku oraz 1,25 mld zł z zysków zatrzymanych powiększy kapitał zapasowy.

Marek Wiśniewski

Ponadto w oddzielnym komunikacie bank poinformował, że Mieczysław Król został powołany przez radę nadzorczą na wiceprezesa banku. Menedżer w ostatnich latach był samorządowcem, wcześniej pracował w PKO BP, a później w BOŚ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane