PKP Cargo przewiezie miedź dla KGHM

Dolnośląski koncern zdobył partnera do wożenia miedzi koleją. PKP Cargo szuka kolejnych chętnych.

Rozwiązał się worek z transakcjami, tak długo zapowiadanymi przez giełdowego przewoźnika kolejowego PKP Cargo. W ostatnich kilkunastu dniach ogłosił zamiar realizacji dwóch transakcji, czas na trzecią. PKP Cargo ma zostać strategicznym partnerem KGHM i przejąć prawie połowę udziałów w Pol-Miedź Transie, spółce przewozowej miedziowego koncernu.

Zobacz więcej

Borys Skrzyński

Obie firmy łączy już list intencyjny, teraz podają szczegóły planowanej umowy. Cargo ma kupić do 50 proc. udziałów w Pol-Miedź Transie, ale w pomniejszonym podmiocie. Wejściu inwestora ma towarzyszyć wydzielenie ze spółki biznesu autobusowego i paliwowego. Dlatego też strony nie ujawniają na razie wartości transakcji — trwa wycena majątku.

— Przeanalizowaliśmy wiele wariantów rozwoju części kolejowej spółki. Musimy przeprowadzić znaczące inwestycje w tabor i chcemy wzmocnić naszą pozycję na rynku krajowych przewozów towarowych. PKP Cargo daje taką szansę, dlatego zdecydowaliśmy się na rozważenie partnerstwa z tą spółką — komentuje Mirosław Krutin, prezes Pol-Miedź Transu.

Operacja podziału Pol-Miedź Transu i wpuszczania inwestora powinna się zakończyć w pierwszym półroczu przyszłego roku.

Cały artykuł w Pulsie Biznesu lub internetowym Pulsie Biznesu Premium.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKP Cargo przewiezie miedź dla KGHM