PKP Intercity - dodatkowe połączenia na wakacje

PAP
opublikowano: 17-06-2008, 15:51

PKP Intercity uruchomi od 20 czerwca 42  dodatkowe połączenia krajowe i zagraniczne na okres wakacji - poinformował we  wtorek prezes spółki Czesław Warsewicz.

Wakacyjne pociągi będą kursowały do końca września.

Nowością w letnim rozkładzie jazdy będą bezpośrednie pociągi z Warszawy do Amsterdamem, Norymbergii czy Monachium. Bez przesiadek podróżni dojadą też ze stolicy do Bazylei oraz z Krakowa nad Balaton. Dodatkowe pociągi wyruszą do Odessy, Moskwy, Berlina, Wiednia, Frankfurtu nad Menem oraz do Pragi.

PKP Intercity uruchomi też dodatkowe pociągi w kraju, na dotychczasowych trasach. W okresie wakacji podróżni będą mogli skorzystać z połączeń z Warszawy, Krakowa czy Katowic m.in. do Władysławowa, Świnoujścia, Koszalina, Kołobrzegu, Trójmiasta, Krynicy czy Zakopanego.

Nowością będzie natomiast kursujący codziennie pociąg ekspresowy "Nida" z Krakowa do Gdyni. W weekendy będzie nim można dojechać także na Hel. Nowe połączenie pojawi się też na trasie z Lublina do Trójmiasta. Pociąg Tanich Linii Kolejowych "Czartoryski" będzie na tej trasie kursował od poniedziałku do piątku.

PKP Intercity na okres wakacyjny przygotowały także oferty promocyjne. Po niższej cenie podróżni będą mogli kupić trzy bilety - na dwa przejazdy w I klasie i jeden w II - w pociągach InterCity i Ekspres. Do ceny należy jednak doliczyć koszt miejscówek. Sprzedaż biletów rozpocznie się 27 czerwca; oferta jest ważna od 1 lipca do 30 września.

PKP Intercity przygotował też oferty dla internautów. W promocji "lato z e-IC" po niższej cenie mogą oni nabyć bilet w drugiej klasie na jeden z 12 pociągów. W lipcu zostanie też uruchomiona internetowa sprzedaż biletów międzynarodowych.

W opinii Warsewicza, szczególnie atrakcyjną ofertą jest "Letni odjazd". Po promocyjnej cenie podróżni mogą pociągiem InterCity dojechać z Warszawy do Gdyni.

Od 21 czerwca br. na trasie Warszawa - Zakopane mają pojawić się odnowione składy. Jak zapewniły PKP Intercity, na podróżnych czekają m.in. klimatyzowane przedziały.

Wczesną jesienią do użytku zostaną też oddane pierwsze wagony z przedziałami dla rodziców z dziećmi. Pojawią się w 4 pociągach ekspresowych: Małopolska, Mewa, Słowacki i Heweliusz - podkreślił prezes spółki.

Dodał, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy PKP Intercity zmodernizowały 152 wagony, a do końca tego roku planowany jest remont 70-80 następnych. Przewoźnik kończy też przygotowania do przetargu na 20 nowych pociągów, które mogą jeździć z prędkością 250 km/h.

W lecie br. PKP Intercity rozpoczną kampanię reklamową, zachęcającą do podróżowania koleją. "Największym rynkiem do odebrania są przewozy samochodowe" - dodał. Z danych przewoźnika wynika, że z kolei korzysta 7 proc. podróżnych; samochodem jeździ 90 proc. osób, a 3 proc. - autobusami oraz samolotami.

Warsewicz uważa, że konkurencyjność kolei rośnie ze względu na remonty dróg, drożejące paliwo oraz korki na drogach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKP Intercity - dodatkowe połączenia na wakacje