PKP Intercity ogłosiły przetarg na 16 lokomotyw hybrydowych

PAP
opublikowano: 07-01-2022, 06:17

PKP Intercity ogłosiły przetarg na dostawę 16 lokomotyw hybrydowych (elektryczno-spalinowych) - wynika z ogłoszenia zamieszczonego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Dostawy wszystkich pojazdów mają zostać zrealizowane w terminie do 48 miesięcy od podpisania umowy, przy czym dostawa pierwszego pojazdu musi nastąpić nie później niż w terminie 30 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Przetarg ogłoszony przez PKP Intercity mówi o 16 lokomotywach z napędami hybrydowymi - elektryczno-spalinowymi. Zainteresowane kontraktem firmy mają składać swoje oferty do 15 lutego tego roku.

W ostatnią środę PKP Intercity poinformowały, że spółka zamierza zwiększyć skalę inwestycji z 19 mld zł do 27 mld zł do roku 2030, z czego na nowoczesny tabor zostanie przeznaczone 24,5 mld zł, a 2,6 mld zł na przyjazne środowisku stacje postojowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane