PKP Intercity uzyskało dofinansowanie zakupu taboru

ISBNews
opublikowano: 12-12-2013, 20:44

PKP Intercity uzyskało dofinansowanie realizacji umowy z konsorcjum Stadler Polska oraz Newag, przez co ziścił się warunek zawieszający wejście w życie tej umowy, podano w komunikacie.

„Stadler Polska, pełniąca rolę lidera konsorcjum, otrzymała zawiadomienie o uzyskaniu przez zamawiającego przedmiotowego dofinansowania poprzez podpisanie przez zamawiającego z Centrum Europejskich Projektów Transportowych umowy na dofinansowanie realizacji umowy" – czytamy w komunikacie.

Przedmiotem umowy jest dostawa 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. W zakładach spółki w Nowym Sączu prowadzone są prace w segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych i lokomotyw spalinowych. Należąca do grupy spółka Newag Gliwice S.A. specjalizuje się w obszarze produkcji oraz modernizacji lokomotyw elektrycznych. Grupa zatrudnia ok. 1900 osób. Przychody Grupy za 2012 rok wyniosły 655,4 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane