PKP z partnerem w Sopocie

MAS
opublikowano: 09-02-2010, 08:02

Polskie Koleje Państwowe konsultują z przedsiębiorcami projekt nowego dworca w Sopocie.

Ponad 40 potencjalnych inwestorów spotkało się z przedstawicielami władz Sopotu i PKP, którzy przedstawili dwa modele współpracy przy zagospodarowaniu terenów wokół dworca. Pierwsza koncepcja zakłada, że PKP odsprzeda miastu prawo do użytkowania wieczystego gruntów i przedsięwzięcie będzie realizowane na podstawie umowy o Partnerstwie Publiczno-Prywatnym. Według drugiej koncepcji projekt zrealizuje spółka prawa handlowego z udziałem partnera prywatnego, PKP i miasta. To kolejny po Poznaniu, Katowicach i Warszawie projekt budowy dworca kolejowego przez PKP we współpracy z samorządem i prywatnym deweloperem.
Na 17 tys. mkw. w centrum Sopotu ma powstać kompleks handlowo-usługowy (24 tys. mkw.). Dworzec zajmie 300-500 mkw. Planowana jest także budowa hotelu, parkingów podziemnych (na 338 aut) i naziemnego, przebudowa dróg w pobliżu, sprowadzenie ruchu kołowego pod ziemię. Szacunkowa wartość projektu to około 260 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / PKP z partnerem w Sopocie