PKPP przekaże Komisjii Trójstronnej projekt zmian KP

Administrator
opublikowano: 25-01-2002, 19:54

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych zadeklarowała, że przekaże do Komisji Trójstronnej wynegocjowane z OPZZ propozycje zmian w Kodeksie Pracy, poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych zadeklarowała, że przekaże do Komisji Trójstronnej wynegocjowane z OPZZ propozycje zmian w Kodeksie Pracy, poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Tymczasem wiceprzewodniczący OPZZ Ryszard Łepik twierdzi, że negocjacje zostały zerwane, ponieważ PKPP przedstawiła publicznie listę 10 uzgodnionych z OPZZ punktów zanim zostały one zaakceptowane przez prezydium OPZZ.

Henryka Bochniarz, prezydent PKPP powiedziała w piątek, że przekazanie Komisji Trójstronnej jedynie parafowanych uzgodnień nie oznacza, że PKPP nie podpisze dokumentu po przyjęciu go przez OPZZ.

- Jeśli nie możemy dojść do końca w bezpośrednich rozmowach pracodawców i związków zawodowych, trzeba ten dialog przenieść do ustawowo zajmującej się tymi problemami komisji - powiedziała Bochniarz.

Zdaniem prezydent PKPP parafowany 21 grudnia 2001 r. protokół miał być podpisany 7 stycznia 2002 r. Związkowcy z OPZZ przesunęli jednak ten termin na 22 stycznia, na dzień posiedzenia prezydium związku. Prezydium przesunęło decyzję o dwa tygodnie, do 7 lutego.

- Może z udziałem rządu i Solidarności oraz innych uczestników Komisji uda się szybciej doprowadzić do potrzebnych gospodarce zmian Kodeksu Pracy – powiedziała Bochniarz.

Komisja Trójstronna ma się zebrać w poniedziałek.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane