PKPP: złe plany przestrzenne

Krzysztof Buczek
opublikowano: 24-09-2002, 00:00

W Sejmie dobiegają końca prace nad rządowym projektem ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jutro zajmie się nim komisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw związanych z programem „Przedsiębiorczość — Rozwój — Praca”. W opinii Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP), projekt utrzymuje nieelastyczny i zbiurokratyzowany system zagospodarowania przestrzennego.

— Proponowane regulacje w żaden sposób nie zachęcają gmin do opracowywania planów przestrzennych ani nie obligują nawet do uprzedniego dokonywania ekonomicznej analizy przyjętych założeń. Skutkuje to niejasnością planów i samowolą w podejmowaniu decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu — uważa Wojciech Błaszczyk, wiceprezydent PKPP, wiceprezes Krajowego Związku Pracodawców Budownictwa.

Organizacja zarzuca też rządowi „minimalistyczne podejście” do likwidacji utrudnień inwestycyjnych w budownictwie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Buczek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PKPP: złe plany przestrzenne