PKW: cisza wyborcza przedłużona do godz. 20.25

DI, PAP
21-10-2007, 19:13

Cisza wyborcza została przedłużona do godz. 20.25 ze względu na incydent w jednej z komisji wyborczych w Koszalinie - poinformowała w niedzielę Państwowa Komisja Wyborcza. Do godz. 20.25. nie będzie można publikować wyników sondaży.

Przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz wyjaśnił na konferencji prasowej, że w obwodowej komisji nr 41 w Koszalinie z powodu wrzucenia do urny spisu wyborców o 25 minut przedłużono głosowanie. Spis wyborców trafił do urny razem z kartami do głosowania, gdyż jeden z członków komisji wydał go omyłkowo jednej z głosujących osób. Incydent był przyczyną przerwy w głosowaniu od godz. 14.50 do 15.15.

Zastępca przewodniczącego PKW Jan Kacprzak poinformował także, że PKW otrzymała uchwałę jednej z komisji wyborczych w Będzinie (Zachodniopomorskie), gdzie "stwierdzono brak pierwszej karty spisu wyborców".

"Trzeba odszukać tę kartę. Zdaniem komisji, wyborca otrzymując kartę do głosowania otrzymał także kartę ze spisu wyborców i wrzucił do urny" - zaznaczył Kacprzak.

Jak dodał, głosowanie w tej komisji przerwano, aby komisyjnie otworzyć urnę. "W zależności od wyników poszukiwań tej karty, nie jesteśmy w stanie podać jaka będzie przerwa i jaka będzie uchwała tej komisji" - podkreślił zastępca szefa PKW.

Pytany, czy w trakcie głosowania można otworzyć urnę, szef PKW powiedział, że są takie wyjątki, które "wymuszają komisyjne otwarcie urny". "W spisie są osoby, które już oddały głos i odebrały kartę do głosowania. Spis jest potrzebny do dalszej ewidencji" - powiedział Rymarz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PKW: cisza wyborcza przedłużona do godz. 20.25