Płacą więcej i nadal inwestują

MAG
15-03-2007, 00:00

10-procentowe podwyżki, także dla najmniej doświadczonych pracowników. Indesit bacznie śledzi rynek

10-procentowe podwyżki, także dla najmniej doświadczonych pracowników. Indesit bacznie śledzi rynek

i wie, że nie ma innej drogi.

„PB”: Czy rynek wynagrodzeń zmienił się ostatnio?

Izabela Pilżys, dyrektor personalna Indesit Company Polska: Przeglądu wynagrodzeń dokonujemy raz do roku. Dotychczas robiliśmy to w marcu-kwietniu. W tym roku postanowiliśmy podwyższyć pensje od stycznia. Dla naszych obu fabryk średnia podwyżka wyniosła 10 proc. Nowe osoby, które zaczynają dopiero pracę, otrzymały o 8 proc. więcej.

Czyli?

Stawka wejściowa dla tych pracowników wynosiła 7,15 zł za godzinę, a od początku roku jest to 7,70 zł. Należy też dodać, że wszyscy pracownicy w ramach systemu motywacyjnego mogą uzyskać 15 proc. premii.

Czy firma spodziewała się takich wzrostów?

My po prostu musimy się dostosować do tego, co się dzieje na rynku. Gospodarka rozwija się szybko. Wszelkie dobra są w zasięgu ręki, potrzeba tylko pieniędzy. Nasi pracownicy to młodzi ludzie, średnia wynosi 37 lat. Kupują mieszkania samochody. Mają konkretne oczekiwania finansowe.

Skąd firma wie, jakie?

Obserwujemy rynek pracy — uczestniczymy więc w raportach płacowych trzech niezależnych firm. Polityka płacowa w Indesit Polska została stworzona kilka lat temu, bo pierwszą fabrykę w Łodzi uruchomiliśmy w 1999 r. Przy ustalaniu wynagrodzeń bierzemy pod uwagę stanowisko w strukturze zatrudnienia, umiejętności i wyniki danego pracownika.

Indesit zdecydował się w ubiegłym roku na budowę dwóch kolejnych fabryk i inwestuje 80 mln EUR, więc zdaje się, że rosnące pensje nie zniechęcają inwestorów.

Na wybór lokalizacji pod inwestycję składa się wiele czynników, m.in. położenie czy istnienie specjalnej strefy ekonomicznej. W Radomsku jesteśmy miło zaskoczeni entuzjazmem ludzi. Powoli kończymy pierwszy etap rekrutacji. Pierwsze osoby zaczną pracę od kwietnia. Bardzo wysoko oceniam poziom kandydatów. To wysokiej klasy specjaliści.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Płacą więcej i nadal inwestują