Plan oszczędności może pomóc złotemu

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 29-01-2010, 00:00

W czwartek kurs EUR/PLN wahał się między 4,06-4,08, a USD/PLN testował strefę oporu w pobliżu 2,92. Inwestorzy czekali na szacunki rocznej dynamiki PKB z Polski oraz konferencję premiera Donalda Tuska. Dane o PKB okazały się niewiele lepsze od prognoz. Zaskoczyć mogła deklaracja premiera, że nie będzie brał udziału w wyścigu prezydenckim. Dla polskiej gospodarki, jak również złotego powinna to być korzystna decyzja. Polskie finanse publiczne potrzebują reform, stabilny rząd łatwiej będzie mógł je wprowadzać.

Duże znaczenie będzie miał ujawniony dzisiaj rządowy plan oszczędności. Jeśli inwestorzy uznają, że jest on realny do wdrożenia i może przynieść efekty, złoty zyska. Tym bardziej że notowania EUR/PLN utrzymują się poniżej oporu 4,1000, mimo umacniającego się dolara i spadków na giełdach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane