Planet Soft buduje grupę

SACH
opublikowano: 15-06-2012, 00:00

Wrocławski producent rozwiązań informatycznych dla sektora MSP ma pierwszą spółkę zależną. A to dopiero początek.

Firma, która od trzech lat wytwarza innowacyjne produkty IT, zamierza zbudować wokół siebie grupę kapitałową specjalizującą się w najnowocześniejszych technologiach.

— To jest nasz cel na najbliższy rok. Chodzi o technologie niestosowane jeszcze na masową skalę, jak np. augmented reality — mówi Hubert Wochyński, prezes Planet Soft.

To rozwiązanie pozwalające na połączenie świata realnego z rzeczywistością wirtualną. W tym będzie się specjalizować pierwsza spółka zależna Planet Softu. Planet Soft chce zrealizować ogólnopolski projekt oparty na nowej technologii i prowadzi w tym celu rozmowy z kilkoma firmami.

Jednocześnie spółka angażuje się w zaawansowane rozwiązania na urządzenia mobilne. Obecnie kończy rozmowy w sprawie przejęcia firmy, która mogłaby zrealizować autorski projekt na takie urządzenia skierowany do statystycznego Kowalskiego. Firma zakończyła właśnie ofertę prywatną, z której pozyskała 755 tys. zł. Na rynku NewConnect zamierza zadebiutować w lipcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu