Planują sieć autonomicznych aut na żądanie

ŁO, Bloomberg
04-01-2016, 17:38

General Motors zainwestuje 500 mln USD w firmę Lyft, która rywalizuje na rynku transportu samochodowego z Uber Technologies.

Inwestycja koncernu General Motors sprawi, że start-up Lyft będzie wyceniany na 5,5 mld USD, podaje agencja Bloomberg.

Chevrolet volt
Zobacz więcej

Chevrolet volt

General Motors

Firma oferuje aplikację smartfonową, która łączy kierowców i osoby potrzebujące transportu. Teraz zyska fundusze na dalszą ekspansję i rywalizację ze spółką Uber.  

Lyft i General Motors poinformowały także, że chcą wspólnie pracować nad rozwojem sieci samochodów autonomicznych, które dostępne będą na żądanie klientów.  

General Motors powstał w 1908 r. i jest jedną z ikon amerykańskiej motoryzacji. Prezes koncernu Dan Ammann, który w ramach transakcji dołączy do rady Lyfta przekonuje, że w ciągu najbliższych pięciu lat branża motoryzacyjna zmieni się w większym stopniu niż w ciągu ostatnich 50 lat.  

Lyft jest jednym z największych rywali firmy Uber, która rozwija podobną usługę transportową na całym świecie i ściąga na siebie gromy od właścicieli taksówek. Uber pozyskał już od inwestorów ponad 10 mld USD i wyceniany jest na 62,5 mld USD. Lyft od 2013 r. zebrał finansowanie na poziomie 2 mld USD. 

Inwestorzy chętnie wykładają pieniądze na takie start-up, bo widzą w nich pomysły, które będą przyszłością transportu. Lyft zanotował w pierwszej połowie 2015 roku stratę w wysokości 127 mln USD mając przychody sięgające 46,7 mln USD. Aplikacja dostępna jest w 190 miastach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Planują sieć autonomicznych aut na żądanie