Płaskie kontrakty na amerykańskie indeksy

ARŻ, Reuters
opublikowano: 20-10-2021, 13:57

Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe utrzymały się w środę na niemal niezmienionych poziomach, ponieważ inwestorzy analizowali wpływ zakłóceń w łańcuchach dostaw i inflacji na zyski przedsiębiorstw, pisze Reuters.

Pomimo wzrostu liczby subskrybentów w trzecim kwartale, akcje Netflixa taniały w handlu przedrynkowym o 2,7 proc. Inwestorzy bacznie przyglądali się także raportom Philipa Morrisa i Procter&Gamble, w których można było zaobserwować wzrost kosztów i zastanawiali się, czy w związku z zakłóceniami w łańcuchach dostaw ten trend będzie widoczny w przypadku innych firm.

W środę swoje wyniki kwartalne opublikują m.in. Verizon Communications, Tesla i IBM. Spadki cen ropy odbiły się na notowaniach gigantów naftowych takich jak Exxon Mobil i Chevron. Ich akcje taniały w handlu przedrynkowym odpowiednio o 0,7 i 0,6 proc.

Indeks S&P 500 znajduje się zaledwie 0,4 proc. poniżej rekordowego zamknięcia z początku września, a Dow Jones jest o ok. 0,5 proc. poniżej historycznego maksimum osiągniętego w połowie sierpnia.

Kontrakty e-mini na indeks Dow Jones spadły o 8 pkt (-0,02 proc.), a na S&P 500 o 0,25 pkt (-0,01 proc.). Kontrakty na Nasdaq 100 zyskały 10 pkt (+0,06 proc.).

Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewają się, że zyski spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 za trzeci kwartał wzrosną o 32,4 proc. w ujęciu rocznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane