Płatności bez czekania na księgowanie

opublikowano: 26-05-2015, 00:00

Na polski rynek płatności bezgotówkowych wchodzi nowych gracz. iPay International ma ofertę dla małych i średnich sprzedawców.

iPay International, luksemburska instytucja dostarczająca usługi finansowe, wchodzi na polski rynek z rozwiązaniem myPOS, skierowanym do małych i średnich przedsiębiorców. Ma ono umożliwiać takim firmom szybszą i tańszą akceptację kart płatniczych. Na pakiet myPOS składa się urządzenie POS, darmowe konto sprzedawcy oraz karta MasterCard.

Podstawowym wyróżnikiem tej oferty ma być wirtualne konto, niezależne od bankowego konta przedsiębiorcy,na które wpływają wszystkie płatności, które dostępne są od razu, bez konieczności czekania na zaksięgowanie przelewu z jednego banku do drugiego. Przedsiębiorca, który się na to rozwiązanie zdecyduje, zobowiązany będzie do opłacania prowizji od transakcji, której wysokość będzie zależała od liczby oraz wysokości akceptowanych przez niego transakcji. Jej minimalny poziom to 1,5 proc. wartości transakcji, a maksymalny sięga 2,75 proc. Żadnych innych opłat nie ma.

Urządzenie oferowane w ramach pakietu umożliwia akceptację kredytowych i debetowych MasterCard, VISA, Maestro, VISA Electron, VPay lub JCB w każdym momencie i miejscu. Przedsiębiorca będziemiał także internetowy i mobilny dostęp do szczegółów transakcji, historii konta czy karty oraz funkcji opłat za przelew pieniężny prawie do każdego banku na świecie.

Natomiast firmy korzystające z Business MasterCard mogą pobierać pieniądze z każdego bankomatu akceptującego MasterCard lub zapłacić w sklepie czy na stronie internetowej, które tę kartę akceptują. iPay International dostarcza usługi finansowe w krajach EOG. Spółka należy do korporacyjnej grupy specjalizującej się w usługach płatniczych, zarządzaniu aktywami i bankowości, której przewodniczy Signia Group z Zurychu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu