Płatności Blikiem na Allegro po liftingu

opublikowano: 21-07-2021, 06:00

Blik na jeden klik, czyli bez kodu i akceptacji w aplikacji mobilnej ― z tej uproszczonej metody płatniczej mogą korzystać na razie wyłącznie klienci PKO BP.

Polski wynalazek:
Polski wynalazek:
Polski Standard Płatności, na czele którego stoi Dariusz Mazurkiewicz, odpowiada za rozwój Blika. Z tej metody płatniczej, którą udostępniono na rynku w lutym 2015 r., w ubiegłym roku korzystało 12 mln osób ― dokonano 424 mln transakcji na łączną kwotę 57 mld zł.
materiały prasowe

Polski Standard Płatności (PSP), operator Blika, Allegro i PKO BP, upraszcza najpopularniejszą metodę płatniczą wśród Polaków kupujących w internecie ― w 2020 r. tylko w sieci skorzystano z niej ponad 300 mln razy. Blik, za pomocą którego można także zrobić przelew na telefon, płacić w terminalach i dokonywać operacji bankomatowych, jakiś czas temu wyprzedził na rynku e-commerce płatności kartą.

Użytkownicy Allegro mogą płacić Blikiem od dawna ― muszą jednak skorzystać z sześciocyfrowego kodu inicjującego transakcję lub skrócić proces i potwierdzić płatność w aplikacji mobilnej swojego banku już bez podawania kodu. Teraz część z nich (ci, którzy są klientami PKO BP) może płacić Blikiem na jeden klik, czyli bez tych dwóch czynności, o których mowa wcześniej.

Konieczna będzie jednak wcześniejsza aktywacja uproszczonego Blika w aplikacji IKO (aplikacja mobilnej banku PKO BP). Dopiero wtedy, po zalogowaniu się na konto na platformie zakupowej, będzie można jednym kliknięciem płacić za zakupy na Allegro.

“Podobnie jak naszemu kluczowemu partnerowi czyli Allegro, zależy nam na tym, aby płacenie w sieci było tak wygodne jak to tylko możliwe” – komentuje Marcin Waldowski, dyrektor departamentu rozwoju produktu z Polskiego Standardu Płatności, cytowany w komunikacie.

Paweł Placzke, dyrektor departamentu produktów klienta indywidualnego PKO BP wierzy, że uproszczonego Blika wkrótce wprowadzą kolejne sklepy internetowe i platformy handlowe i stanie się on rynkowym standardem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane