Play wybił się z dołka

opublikowano: 17-10-2018, 22:00

Najpierw było słabo, potem było gorzej, a potem było jeszcze gorzej — tak mniej więcej wyglądało pierwszych kilkanaście miesięcy na giełdzie w wykonaniu telekomunikacyjnego Playa.

Spółka zadebiutowała w lipcu ubiegłego roku po jednej z największych ofert publicznych w historii GPW. Walory sprzedawano wtedy po 36 zł. Na początku tego tygodnia notowania spadły do historycznego minimum na poziomie 16,12 zł. We wtorek i środę szły jednak w górę — łącznie o ponad 10 proc. Wzrost zbiegł się w czasie z aktualizacją rekomendacji przez Dom Maklerski mBanku, który co prawda obniżył cenę docelową, ale podniósł rekomendację z „trzymaj" do „kupuj". W wydanej 17 października o 8.40 aktualizacji Paweł Szpigiel, analityk Domu Maklerskiego mBanki wskazuje, że jego zdaniem spadki kursu po wielu negatywnych informacjach w ostatnich miesiącach były uzasadnione, ale trwająca od końca września wyprzedaż uzasadniona już nie jest.

„Play stał się solidną okazją inwestycyjną, gdy weźmie się pod uwagę jego potencjał do generowania gotówki i obietnicę szczodrej dywidendy w 2019 r.” — uważa Paweł Szpigiel.

Pełna treść zaktualizowanej rekomendacji (w języku angielskim) dostępna jest w załączniku Play rekomendacja

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu