Play wyrzuca dystrybutora

Katarzyna Latek
opublikowano: 28-01-2010, 00:00

Firma zależna od Tella ma kłopoty. Skarbówka żąda od Conneksu 17 mln zł.

Firma zależna od Tella ma kłopoty. Skarbówka żąda od Conneksu 17 mln zł.

Connex należący do grupy Tella jeszcze kilka lat temu był jednym z największych dystrybutorów pre-paidów różnych operatorów. Jego pozycja na tym rynku osłabła, ale prowadził sieć salonów Play. Do wczoraj. Operator właśnie rozwiązał umowy z Conneksem: dilerską w trybie natychmiastowym, a dystrybucyjną z zachowaniem 30-dniowego wypowiedzenia.

"Główną przesłanką podjęcia takich działań było naruszenie przez spółkę Connex zasad rzetelności i lojalności przy wykonywaniu umowy, w szczególności poprzez fakt, iż dopiero w dniu dzisiejszym Connex przekazał szczegółową pisemną informację o stanie prowadzonego wobec tej spółki postępowania skarbowego" — napisał Play w komunikacie.

Operator twierdzi, że z informacji tej wynikało, że majątek Conneksu podlega zajęciu z tytułu zabezpieczenia roszczeń organów podatkowych. Play podał także kilka innych powodów natychmiastowego rozwiązania umowy, w tym — coraz słabsze wyniki sprzedaży Conneksu.

Spółka obsługiwała 63 punkty sprzedaży Playa, które mają 2,5-procentowy udział w. całej sprzedaży firmy P4.

— Rozwiązanie umowy nie powinno wpłynąć na nasze wyniki. Szukamy nowych partnerów handlowych — mówi Marcin Gruszka, rzecznik Playa.

Tell kilka tygodni temu informował, że przeciwko Conneksowi prowadzone jest postępowanie skarbowe. Urząd domagał się prawie 17 mln zł.

— Odwołaliśmy się od tej decyzji. Spółka działa normalnie. Nie ma mowy o zajęciu majątku, ale o zabezpieczeniu. To zupełnie coś innego — twierdzi Rafał Stempniewicz, prezes Tella.

Connex próbuje jeszcze rozmawiać z Playem na temat dalszej współpracy. Prezes przyznaje, że jeśli odwołanie zostanie odrzucone, spółka zależna zbankrutuje. Przekonuje jednak, że problemy Conneksu nie mają dużego wpływu na wyniki całej grupy Tell. Po trzech kwartałach 2009 r. przychody firmy zależnej sięgnęły 8,7 mln zł, co stanowiło 4,68 proc. skonsolidowanych przychodów Tella. Strata Conneksu wynosiła 204,4 tys. zł, wobec zysku grupy 4,9 mln zł.

Katarzyna Latek

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane