PlayWay trafi na GPW

Producent gier komputerowych podtrzymuje giełdowe plany. Jego oferta może ruszyć już za kilka tygodni.

PlayWay to kolejny przedstawiciel branży gier komputerowych, który wybiera się na warszawski parkiet. Spółka złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego już w marcu. Choć nadal nie jest zatwierdzony, to jest szansa, że oferta może ruszyć już w październiku. Krzysztof Kostowski, prezes i założyciel PlayWaya, podkreśla, że w ofercie spółka będzie sprzedawałazarówno nowe, jak i stare akcje.

Nie chce jednak na razie ujawnić żadnych parametrów oferty, wiadomo jedynie, że oferującym ma być dom maklerski Trigon. Ubiegły rok warszawska firma zamknęła 13,4 mln zł przychodów i 5,9 mln zł zysku netto, co stawia ją w gronie solidnych średniaków branżowych.

PlayWay ma oryginalny model biznesowy: zamiast tworzyć duże gry, postawiła na dywersyfikację działalności i produkcję mniejszych tytułów. Jednocześnie spółka wchodzi w buty inwestora, który wykłada pieniądze na produkcję niezależnych gier przez małe zespoły deweloperskie.

— Do końca 2015 r. wyprodukowaliśmy ponad 40 gier, z czego ponad 30 okazało się rentownych. Średni zwrot z jednej naszej gry w tym okresie to 7-krotność nakładów poniesionych na jej przygotowanie — przekonuje Krzysztof Kostowski.

PlayWay ma oryginalny model biznesowy: zamiast tworzyć duże gry, postawiła na dywersyfikację działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane