Pleszew planuje nowe inwestycje

Ilona Sroczyńska
19-05-2000, 00:00

Pleszew planuje nowe inwestycje

W tym roku miasto i gmina Pleszew ma zamiar zrealizować kilka dużych inwestycji. Na ich wykonanie w budżecie miejskim przeznaczono 9,5 mln zł, co stanowi 26,7 proc. ogółu wydatków budżetowych. Środki na inwestycje pochodzić będą z dochodów własnych miasta i gminy, kredytów i pożyczek oraz obligacji komunalnych.

Najważniejszą inwestycją realizowaną w tym roku jest budowa nowego budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Budynek o łącznej powierzchni 2,9 tys. mkw. powstanie między istniejącymi już budynkami szkolnymi, łącząc je w jedną funkcjonalną całość. Dzięki tej inwestycji szkole przybędzie 12 sal lekcyjnych. Koszt inwestycji, która ma być ukończona w 2001 roku, wyceniono na 5,3 mln zł. W budżecie gminy na ten rok zaplanowano przeprowadzenie prac wartości 2,1 mln zł.

Kolejną ważną inwestycją Pleszewa jest dokończenie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1. Prace rozpoczęły się w 1998 roku i do końca 1999 roku wydano na nie prawie 2 mln zł. W tym roku na dokończenie budowy szkoły oraz wyposażenie 12 sal lekcyjnych, biblioteki szkolnej i zainstalowanie windy przeznaczono 800 tys. zł.

Następna inwestycja to budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kowalew, budowa kolektora sanitarnego Kowalew- -Pleszew i przepompowni ścieków w Kowalewie. Inwestycje te będą zrealizowane w tym roku, a ich koszt wyniesie około 600 tys. zł. Kolektor sanitarny o długości blisko 2 km oraz przepompownia pozwoli doprowadzić ścieki z miejscowości Kowalew do oczyszczalni ścieków w Pleszewie.

— Gmina ma również zamiar inwestować w infrastrukturę, a więc dokończenie budowy sieci wodociągowej na wsiach, budowę nowych ulic i chodników oraz w gospodarkę mieszkaniową i rozbudowę biblioteki publicznej w Pleszewie — powiedział Marian Adamek, burmistrz Pleszewa. IS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ilona Sroczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Pleszew planuje nowe inwestycje