PLK wydaje 90 mln zł

Katarzyna Kozińska
13-07-2004, 00:00

Spółka PKP PLK wyłoniła dwie spółki, które pomogą jej wyremontować sieć kolejową.

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK), spółka z grupy PKP zarządzająca siecią kolejową, rozstrzygnęły sześć przetargów na prace związane z remontem sieci.

Zamówienia dostaną: Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe Bieżanów i Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe Cogifer.

— Łączna wartość zamawianych usług wynosi 89 mln zł. Wszystkie zamówienia dotyczą dostaw elementów do rozjazdów kolejowych: półzwrotnic i krzyżownic — mówi Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK.

Dostawy rozłożono na trzy lata, bo tak jest ułożony harmonogram prac. Te wydatki to tylko niewielka kwota w porównaniu z z kolejnymi konkursami. PLK przygotowują się teraz do dużych przetargów na wyłonienie dostawców urządzeń i usług w likwidacji tzw. wąskich gardeł. Jest to remont tych odcinków sieci, które najbardziej spowalniają przejazdy pociągów. Wartość inwestycji sięga 111 mln EUR.

Za prace projektowe i nadzór nad wykonaniem (w tym wyborem firm) odpowiadają dwa konsorcja. Grupa zarządzana przez Jacobs Gibb Polska zajmie się przygotowaniem dokumentacji przetargowej dla wykonawców prac remontowych.

Z kolei Mott MacDonald będzie zarządzać całością projektu. Ich podwykonawcami będą firmy polskie. Przetargi na wykonawców poszczególnych prac remontowych mają zostać ogłoszone jesienią. Realizacja projektu potrwa do końca 2006 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PLK wydaje 90 mln zł