PLO zaczynają nowy rok bez zobowiązań

Bogdan Tychowski
opublikowano: 02-01-2003, 00:00

Po dwóch latach restrukturyzacji Polskie Linie Oceaniczne spłaciły wszystkich swoich dłużników, zakończyły kolejny rok zyskiem i utworzyły nową spółkę.

8 grudnia 2002 r. odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy PLO, na którym poinformowano, że wszystkie długi PLO w stosunku do dłużników zewnętrznych oraz udziałowców zostały spłacone. Ponadto przyjęto strategię, która ma na celu uwolnienie dwóch statków ro-ro z obciążeń związanych z zabezpieczeniem zadłużenia PLO. Statki te będą nadal eksploatowane przez spółki z grupy. Całkowite uregulowanie zobowiązań armatora stało się możliwe dzięki porozumieniu z Agencją Rozwoju Przemysłu oraz pozostałymi akcjonariuszami, tj. Skarbem Państwa, TUiR Warta i Stocznią Gdynia.

WZA zdecydowało także o utworzeniu nowej spółki o nazwie POL-Euro Linie Żeglugowe. Jej założycielami są PLO i POL-Levant Linie Żeglugowe. Nowy armator będzie realizował strategię zwiększenia udziału grupy w przewozach na europejskich liniach bliskiego zasięgu. Kapitał zakładowy POL-Euro wynosi 23 mln zł. Docelowo właścicielem spółki stanie się ARP, która wesprze działalność żeglugową grupy PLO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / PLO zaczynają nowy rok bez zobowiązań