Po awarii na GPW indeksy szybko rosną

GRA
opublikowano: 13-08-2009, 12:17

Po porannej awarii systemu na GPW indeksy radośnie rosną. Blue-chipy zyskują aż 2,7 proc., a średniaki nieco mniej, bo 1 proc.

Dobrze zachowują się notowania niepozornego Dropu. Zyskują dziś ponad 10 proc. (po godz. 12), a rosną nieprzerwanie już od początku tygodnia. Łatwo to jednak wyjaśnić – free float stanowi poniżej 1 proc. kapitału tej spółki.

W podobnym tempie drożeje Groclin, New World Resources i Silvan. Ich akcje drożeją o ok. 10 proc. lecz trudno wyjaśnić tę zwyżkę. Spółka nie publikowała ostatnio ważnych komunikatów dotyczących działalności operacyjnej.

Na uwagę zasługują Suwary (+6 proc.), w których wczoraj pojawił się kanadyjski inwestor branżowy – producent form Wentworth Technologies. Wygląda na to, że to dopiero początek zmian właścicielskich w spółce kontrolowanej – jeszcze – przez znanego inwestora Romana Karkosika. Jak donosi dzisiejszy „PB”, rozmowy Karkosika z Wentworth trwają. Docelowo inwestor rozważa całkowite wyjście ze spółki.

Wśród spółek z WIG20 najlepiej zachowują się akcje KGHM, który zyskuje ponad 5 proc. Dzisiejsze gazety donoszą, że zarząd KGHM może spać spokojnie – związki spuściły bowiem z tonu jeśli chodzi o „prywatyzacyjny” strajk generalny.

Na opublikowane przed sesją wyniki kwartalne niewielkim wzrostem – przy rosnącym rynku – reaguje kurs GTC. Rezultaty okazały się gorsze do oczekiwań – spółka zanotowała 11,9 mln EUR straty netto (przy oczekiwaniach na poziomie 2-3 mln EUR).

- Od kilku tygodni akcje GTC znajdują się w silnym trendzie wzrostowym, słabe dane kwartalne mogą zmienić nastawienie inwestorów do spółki – przypuszcza w dzisiejszym komentarzu Michał Sztabler, analityk DM PKO BP.

Rosną spółki medialne, czyli Agora i TVN, które też podały dziś wyniki kwartalne. Rezultaty Agory wypadły lepiej od oczekiwań rynku, choć i tak uległy znacznemu pogorszeniu w porównaniu z zeszłym rokiem. Zysk netto spadł o 40 proc., do 12,2 mln zł. A kurs rośnie o ponad 4 proc. TVN też pokazał zyski lepsze od oczekiwań analityków, a dodatkowo zaskoczył rynek zmianami w zarządzie. Nowym prezesem został Markus Tellenbach (wcześniej zasiadał w radzie nadzorczej), a Piotr Walter został wiceprezesem. Kurs TVN zyskuje 3,6 proc..

Zgodnie z oczekiwaniami wypadły tymczasem wstępne wyniki Banku Handlowego, który zarobił na czysto 71 mln zł. Jego notowania zwyżkują o 1,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane