Po co komu związki zawodowe?

opublikowano: 22-02-2019, 06:01

Jedni wychwalają pod niebiosa działalność związków zawodowych, inni nie zostawiają na nich suchej nitki. Jedni mówią, że dobrze służą pracownikom, inni, że szkodzą gospodarce, a nawet, że wysługują się politykom. Gdzie jest prawda?

W najnowszym Pulsie Biznesu do słuchania rozmawiamy zarówno z gorącymi zwolennikami funkcjonowania polskich organizacji związkowych, jak i z nieprzejednanymi ich przeciwnikami.

Andrzej Adendarski z KIG przypomina historię negocjacji, w których nieraz związkowi liderzy „walili pięścią w stół”, a prof. Juliusz Gardawski z SGH opowiada o związkowcach z Niemiec, który przyjeżdżali do nas, aby poznać stawiane za wzór polskie związki. Rafał Woś staje po stronie pracowników zastraszanych przez pracodawców, a Jeremi Mordasewicz, po stronie pracodawców szantażowanych przez pracowników-związkowców.

Na koniec z Andrzejem Józefczykiem, działaczem związkowym z JSW, rozmawiamy o takiej organizacji związkowej, jaką chciałby mieć za partnera każdy pracodawca i odpowiedzialnych, doświadczonych liderach, którzy nie tylko potrafią w imię dobra firmy, nakłonić swych kolegów, by zrezygnowali na jakiś czas z części wynagrodzenia, a nawet umieją znaleźć inwestora dla przedsiębiorstwa.

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy