Po co nam Konstytucja?

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 10-09-2021, 17:03

Odpowiedzi na to pytanie postanowili poszukać studenci z Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, którzy w najbliższą środę organizują debatę poświęconą konstytucjonalizmowi i praworządności. A wszystko w zielonej, piknikowej scenerii ogrodów BUW-u.

Wydarzenie odbędzie się 15 września o godzinie 17:00, w ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, przy ul. Dobrej 56/66. Podczas debaty zostaną przedstawione także zagadnienia związane z prawami człowieka i obywatela z kilku różnych perspektyw.

  • Jakie aspekty życia codziennego reguluje konstytucja?
  • Co w dobie globalizmu i powszechności Internetu ustawa zasadnicza może nam zagwarantować? (jeżeli może zagwarantować cokolwiek)
  • W jaki sposób reguluje to, co politykom wolno, a czego nie?
  • Jakich rzeczy o niej nie wiemy, a będąc świadomymi obywatelami, powinniśmy?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszeni prelegenci - wybitni profesorowie oraz autorytety w dziedzinie prawa i socjologii: prof. dr hab. Ewa Łętowska, prof. dr hab. Marcin Matczak, dr hab. Ryszard Piotrowski oraz dr Anna Materska-Sosnowska.

Każdy, kto będzie przysłuchiwał się środowej dyskusji na żywo, dostanie egzemplarz obowiązującej Konstytucji RP. Do udziału w debacie (która przyjmie niecodzienną formę pikniku) organizatorzy zapraszają nie tylko członków społeczności akademickiej stołecznych uczelni, ale wszystkich mieszkańców Warszawy i Mazowsza którzy chcą poszerzyć wiedzę i świadomość obywatelską.

Zainteresowani, którzy nie pojawią się na miejscu osobiście, będą mogli obejrzeć transmisję z wydarzenia w serwisie YouTube. Po więcej informacji zapraszamy >>TUTAJ<< i na stronę wydarzenia >>TUTAJ<<

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane