Po godzinach

Renata Zawadzka
opublikowano: 16-10-1998, 00:00

Po godzinachMarian Malczak

Prezes Wrocławskich Kopalni Surowców Mineralnych może być zadowolony, że KPWiG dopuściła do obrotu publicznego nową emisję akcji spółki. Jest ona przeznaczona dla dotychczasowych akcjonariuszy. Zostanie wyemitowanych 255 040 walorów serii D. Środki uzyskane z publicznej emisji będą przeznaczone na kolejne inwestycje spółki, m.in. budowę zakładu produkującego kostkę brukową. Cena papierów będzie zbliżona do obecnego kursu giełdowego.

Sergiusz Wiza

Założyciel i członek zarządu MSP rozpocznie od 1 listopada pracę w polskim oddziale Microsoftu. Ma być odpowiedzialny za dział OEM (Originally Equipment Manufakturing), który w odróżnieniu od kanału detalicznego przeznaczony jest dla większych producentów. W praktyce oznacza to, że Sergiusz Wiza będzie odpowiedzialny za dostarczanie systemów operacyjnych i przeinstalowanie ich na nowe komputery.

Edward Płatek

Prezes Polifarbu Cieszyn-Wrocław otrzymał list intencyjny od amerykańskiego koncernu PPG Industries, jednego z największych na świecie dostawców farb i lakierów dla przemysłu motoryzacyjnego. Amerykanie chcą wejść w co najmniej 10-letni alians strategiczny z Polifarbem. Umowa będzie podpisana jeszcze w tym roku. Dzięki niej Polifarb CW może zostać dostawcą farb i lakierów dla gliwickiej fabryki General Motors.

NOTOWANIA

Leopold Garbacz

Prezes wraz z zarządem Frantschach Świecie obniżył o 22 proc. prognozę tegorocznego zysku netto grupy kapitałowej. Zmianę prognoz władze spółki tłumaczą dekoniunkturą na rynkach papierniczych i niższymi niż przewidywano cenami produktów Świecia. Zgodnie z nową prognozą grupa Frantschach Świecie wypracuje zysk netto wysokości 68,9 mln zł, przy przychodach ze sprzedaży wysokości 876,6 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Renata Zawadzka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach