Po godzinach

Karolina Guzińska
opublikowano: 06-05-1999, 00:00

Marek Sobczak

Został nowym prezesem firmy informatycznej IFS Poland. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za sprzedaż i marketing IFS w Polsce. Dotychczasowy prezes, Johnny Nilsson, objął stanowisko dyrektora zarządzającego IFS w regionie Ameryki Północnej z siedzibą w Chicago. Marek Sobczak związany jest z IFS Poland od momentu powstania firmy w Polsce w 1992 roku. Przedtem prowadził prace badawczo- -rozwojowe w ORGMASZ-u, brał także udział w kierowaniu przedsiębiorstwem MEGABIT.

Maciej Grelowski

Analitycy domu maklerskiego Nomura zalecają kupowanie akcji Orbisu. Ich zdaniem, pięcioletni program modernizacji spółki, który pochłonie 294 mln USD, powinien umożliwić Orbisowi długoterminowe utrzymanie konkurencyjności. W 1998 roku zysk operacyjny brutto Orbisu wzrósł o 18,6 proc. Ilustruje to, według specjalistów, potencjalny wzrost zysków w przyszłości.

Wojciech Popowski

W pierwszym kwartale kierowana przez niego spółka Simple zanotowała radykalną poprawę wyników finansowych w porównaniu z analogicznym okresem 1998 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 7,08 mln zł, zaś zysk 1,81 mln zł (o 0,8 mln zł więcej niż w całym 1998 r.). Jest to efekt sfinalizowania dużych kontraktów, dotyczących sprzedaży oprogramowania Renesans oraz wprowadzenia na rynek nowych produktów związanych z reformą ubezpieczeń społecznych.

NOTOWANIA

Władysław Płonka

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej ogłosił upadłość kierowanej przez niego Fabryki Armatur i Odlewni Węgierska Górka w Węgierskiej Górce na Podbeskidziu, spółki portfelowej Drugiego NFI. Z wnioskiem do sądu wystąpił zarząd spółki. Szczegółów na razie nie ujawniono, wiadomo jedynie, że firma przynosi straty i sukcesywnie redukuje zatrudnienie. Fabryka w Węgierskiej Górce istnieje od ponad 150 lat. Obecnie zatrudnia 509 pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach