Po godzinach

Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 24-05-1999, 00:00

Po godzinachTomasz Gajdziński

Prezes Zakładów Cukierniczych Mieszko ma powody do satysfakcji. Kwiecień nie był dobrym miesiącem dla branży cukierniczej. Tymczasem kierowana przez niego firma uzyskała dodatni wynik. W zeszłym miesiącu spółka osiągnęła wyższą o 60 proc. sprzedaż łakoci, a zysk netto wyniósł 152 tys. złotych. Prezes Gajdziński uważa, że spółka zamknie rok wynikiem dodatnim, mimo iż na razie jest jeszcze pod kreską.

John Lynch

Prezes firmy Lynka, która jest dostawcą odzieży promocyjnej, pozyskał inwestora finansowego. Został nim fundusz inwestycyjny Central Poland Fund. Nieoficjalnie wiadomo, że krakowska spółka dostanie zastrzyk finansowy wysokości kilku milionów dolarów. Środki te zostaną przeznaczone na zakup maszyn i urządzeń do haftu i sitodruku oraz do powiększenia dotychczasowej powierzchni magazynowej. Lynka istnieje od 1992 roku i w tej chwili ma sześć oddziałów w kraju.

Krzysztof Pawłowski

Rektor Nowosądeckiej Szkoły Biznesu National Louis University może być zadowolony. Reprezentowana przez niego uczelnia odniosła ostatnio dwa pokaźne sukcesy. W rankingu niepaństwowych szkół biznesu miesięcznika „Home & Market” uczelnia zajęła pierwsze miejsce. Drugim laurem nowosądeckiej szkoły jest wyróżnienie Polsko-Amerykańskiego Funduszu Przedsiębiorczości, uzyskane „za wysoki poziom nauczania”.

NOTOWANIA

Tadeusz Wesołowski

Prezes Prospera nie mógł być zadowolony z debiutu na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W trakcie pierwszego notowania jeden walor spółki był notowany na poziomie 20,1 zł, o ponad cztery procent mniej niż cena emisyjna. Co ciekawe, zapisy na akcje zarówno w transzy dużych, jak i małych inwestorów kończyły się dość znaczną nadsubskrypcją. Prezes Prospera deklaruje, że w ciągu dwóch-trzech lat osiągnie 15 proc. udziału w rynku dostawy leków do aptek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach