Po godzinach

Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 17-06-1999, 00:00

Po godzinachMaciej Grelowski

Orbis, kierowany przez Macieja Grelowskiego, dostał pozytywne rekomendacje od analityków CBM WBK. Zalecili oni kupowanie udziałów krajowego turystycznego giganta. Analitycy uznali, że tegoroczne wyniki finansowe spółki są bardzo dobre. Dodali, że potencjał Orbisu wzrośnie po pozyskaniu — już w nieodległej perspektywie — strategicznego inwestora z branży.

Andrzej Topiński

Kierowany przez niego PKO BP uruchomił dwa nowe rodzaje kredytów, które są związane z rynkiem budowlanym. Pierwszy z nich — o nazwie Własny kąt — jest przeznaczony dla osób fizycznych, chcących sfinansować w taki sposób zakup własnego mieszkania, domu czy działki rekreacyjne. Drugi, nazwany Nowy Dom, to propozycja skierowana do firm developerskich, spółdzielni oraz indywidualnych osób, budujących obiekty pod wynajem.

NOTOWANIA

Dariusz Gambuś

Farmacolowi, kierowanemu przez Dariusza Gambusia, nie udał się debiut giełdowy. Rynek wycenił akcje spółki na poziomie 20,8 zł, co oznacza, że kurs akcji był niższy o ponad 13 proc. od ceny emisyjnej. Dariusz Gambuś jest jednak przekonany, że to tylko chwilowe niepowodzenie. Jego zdaniem, akcje firmy, zajmującej się dystrybucją farmaceutyków, powinny stopniowo piąć się w górę.

Jan Blajer

Atmosfera wokół Banku Współpracy Regionalnej zmienia się z dnia na dzień. Kilka dni temu prezes Jan Blajer pochwalił się, że Deutsche Bank może zostać inwestorem strategicznym banku. Zimny prysznic przyniósł komentarz audytorów z Deloitte & Touche, którzy stwierdzili, że ubiegłoroczna strata netto BWR powinna wynieść nie 32,5 mln złotych, ale 89,5 mln. Gdyby przyjąć uwagi analityków Deloitte & Touche, to współczynnik wypłacalności banku spadłby do zaledwie 1,8 proc. W tej sytuacji pozyskanie inwestora stało się nie tyle szansą, co jedyną nadzieją krakowskiej firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Po godzinach