Po godzinach

Tadeusz Markiewicz, Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 14-07-1999, 00:00

Po godzinachPaweł Brzezicki

Dyrektor Polskiej Żeglugi Morskiej po raz pierwszy od dawna ma powód do radości. Po kilku miesiącach, w czasie których jego firma przynosiła straty, w maju PŻM zanotowała pierwszy zysk, wysokości 2,1 mln zł, a w czerwcu — już 6,3 mln zł. Mimo ożywienia na rynku frachtowym, które przyczyniło się do poprawy wyników, PŻM nadal nie jest w stanie wypłacić swoim pracownikom zaległych wynagrodzeń. Zdaniem zarządu firmy, sytuacja poprawi się dopiero po sprzedaniu należącego do armatora szczecińskiego Domu Marynarza.

Dariusz Krawiec

Impexmetal, którym kieruje, dokupił za 47,1 mln zł, 7-procentowy pakiet akcji Huty Aluminium Konin. W ten sposób zwiększył swoje udziały w spółce do 87 proc. Transakcja została sfinansowana przede wszystkim środkami ze sprzedaży udziałów w spółkach spoza branży aluminiowej i miedziowej. W ten sposób Impexmetal wykonał kolejny krok na drodze do specjalizacji w produkcji wyrobów z miedzi i aluminium.

Wiktor Tomusiak

Specjaliści z Centralnego Biura Maklerskiego Wielkopolskiego Banku Kredytowego uznali, że warto kupować akcje Polfy Kutno. Zwracają oni uwagę na znaczący wzrost rentowności tej spółki (z 5,5 proc. w 1997 r. do 7,9 proc. w 1998 r.) oraz rezygnację z produkcji mało rentownych leków i zakup licencji na nowoczesne wyroby.

NOTOWANIA

Stefan Śliwiński

Kierowane przez niego Zakłady Magnezytowe Ropczyce prognozują spadek zysku w stosunku do roku poprzedniego. W 1999 r. zysk netto Ropczyc ma wynieść 7,4 mln zł, czyli o 2 mln zł mniej niż przed rokiem. Zmniejszenie wartości sprzedaży i zysków zarząd firmy tłumaczy spadkiem koniunktury w branży hutnictwa surowcowego, w której działają najważniejsi klienci Ropczyc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz, Wojciech Kowalczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach