Po godzinach

Karolina Guzińska
20-06-2000, 00:00

Po godzinachAndrzej Modrzejewski

Analitycy Staropolskiego Domu Maklerskiego wyceni-li akcje kiero- wanej przez niego spółki PKN ORLEN (uwzględniając dane skonsolidowane) na 32 zł. W piątek walorami PKN handlowano po 22 zł. Według analityków, akcje koncernu są niedowartościowane. Różnica wynika m.in. z niedoszacowania polskiego rynku, a dodatkową ostrożność przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych wywołuje niedokończona fuzja z CPN.

Jerzy Wcisło

Zarządzany przez niego Elektromontaż-Południe zamierza przeznaczyć na inwestycje do 15 mln zł ze środków własnych. Spółka, działająca głównie w sektorze budownictwa energetycznego, planuje rozpoczęcie działalności deweloperskiej. Katowicka firma prowadzi już rozmowy w sprawie zakupu firmy wykonującej ocieplenia budynków. Do budownictwa ogólnego Energomontaż-Południe zamierza wykorzystać m.in. własne tereny. Spółka będzie budować na Śląsku, w Warszawie i Wrocławiu. W I kwartale 2000 r. wskaźnik płynności bieżącej Energomontażu-Południe kształtował się na poziomie 2,8 podczas gdy w tym samym okresie 1999 r. nie przekraczał 1,8.

Wojciech Kostrzewa

Prezes BRE Banku ma powód do satysfakcji. Tytuł Budowy Roku 1999 w kategorii obiektów użyteczności publicznej przypadł oddziałowi BRE Banku w Krakowie. Konkurs promujący firmy stawiające na estetyczne i funkcjonalne budownictwo zorganizowano już po raz dziesiąty.

NOTOWANIA

Jerzy Bielewicz

Decyzją rady nadzorczej Mostostalu Warszawa, został odwołany z zarządu z dniem 30 czerwca. Rada odwołała także Mieczysława Kosego, wiceprezesa, powierzając mu od 1 lipca 2000 r. funkcję członka zarządu spółki. Jednocześnie rada nadzorcza Mostostalu Warszawa powołała na stanowisko wiceprezesa Marię J. E. McFarland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach