Po godzinach

Aneta Królak
17-08-2000, 00:00

Po godzinachAdam Dusiński

W ciągu tygodnia akcje zarządzanego przez niego Hutmenu zyskały na wartości ponad 20 proc. W poniedziałek kosztowały 14,2 zł przy 129 tys. zł obrotów (ponad 10 razy większych niż w ostatnich tygodniach). Ponadto w II kwartale 2000 r. Hutmen wypracował 1,85 mln zł zysku netto w porównaniu z 466 tys. zł straty w I kwartale. Na poprawę wyników wpłynęło osłabienie kursu złotego, co polepszyło wyniki sprzedaży eksportowej.

Przemysław Rasz

Zarządzana przez niego Izolacja Zduńska Wola planuje uruchomienie działalności gospodarczej na Ukrainie. Izolacja zamierza utworzyć tam spółkę zależną. Planowana wielkość inwestycji wynosi około 1 mln USD. Plany te mogą być związane z chęcią zapewnienia sobie zbytu nie tylko na nowoczesne papy, ale także na wyroby tradycyjne, na które spada popyt w Polsce. W I półroczu 2000 r. Izolacja wypracowała 5,3 mln zł zysku netto, przy 100,5 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Piotr Kroenke

Kierowana przez niego spółka deweloperska Globe Trade Center (GTC) wybuduje w pobliżu lotniska Okęcie w Warszawie kompleks biurowy złożony z sześciu budynków o łącznej powierzchni 51 tys. mkw. Projekt powstanie na obszarze 4 ha, z czego 3,3 ha już zostało kupione za około 22,3 mln zł (5,2 mln USD). GTC zamierza kupować grunty za środki z własnych kapitałów, a budowę będą współfinansować banki. Biurowce będą mieć klasę B i B -. Prace przy pierwszym obiekcie ruszą w 2001 r.

Piotr Jasnowski

Na wniosek dyrekcji wszczęto postępowanie likwidacyjne kierowanego przez niego szczecińskiego przedsiębiorstwa połowowego Gryf. Likwidacja potrwa do końca 2001 r. Byłby to pierwszy krajowy armator rybacki, który uległ likwidacji. Firma utraciła płynność finansową. Armator jest winien Rosji 1,3 mln USD za złowione ryby, a rybakom około 2 mln zł z tytułu nie wypłaconych wynagrodzeń. Gryf istnieje od 40 lat. Obecnie eksploatuje 10 jednostek i zatrudnia około 1200 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Po godzinach