Po godzinach

Aneta Królak
16-10-2000, 00:00

Po godzinachAndrzej Podsiadło

Analitycy Societe Generale wydali walorom zarządzanego przez niego PBK rekomendację kupuj. Zdaniem specjalistów, akcje banku są obecnie niedowartościowane. Szansą na poprawę wyników PBK jest fuzja jego udziałowca — Austria Creditanstalt (53,8 proc.) — z akcjonariuszem BPH — Bayerische HypoVereinsbankiem (86 proc.). Z połączenia PBK i BPH powstałaby trzecia co do wielkości instytucja finansowa w Polsce.

Jacek Błaszczyński

Zarządzane przez niego PPWK włączono do grona spółek rekomendowanych przez DI BRE Banku. Pierwsze zalecenie brzmi akumuluj. Analitycy szacują, że spółka osiągnie dobre wyniki za III kwartał 2000 r., związane z sezonowym wzrostem sprzedaży w segmencie kartografii użytkowej i szkolnej.

Krzysztof Pióro

Kierowana przez niego Karen Notebook nie osiągnie zakładanego poziomu zysków. W najbliższym czasie prognoza zostanie skorygowana. W lutym 2000 r. władze spółki zakładały, że cała grupa osiagnie 160,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 5,5 mln zł zysku. Korekta może zamienić zysk w stratę. Mimo to, szef spółki zapowiada, że celem firmy nadal jest wejście na rynek równoległy GWP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Królak

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach