Po godzinach

Karolina Guzińska
opublikowano: 31-10-2000, 00:00

Po godzinachAndrzej Podsiadło

Akcje kierowanego przez niego Powszechnego Banku Kredytowego otrzymały od analityków ING Barings rekomendację kupuj. Walory banku wyceniono na 113 zł. Na piątkowej sesji kurs akcji PBK wyniósł 85 zł. Zdaniem analityków, spółka skutecznie wdraża strategię rozwoju uniwersalnego banku w całym kraju, nie tylko przez wzrost liczby własnych placówek, ale także przez przejmowanie mniejszych banków. W ostatnich pięciu latach PBK przejął sześć regionalnych banków, a pod koniec 2000 r. połączy się z Bank Austria Creditanstalt Polska.

Joseph Wancer

Analitycy ING Barings wydali rekomendację kupuj także dla akcji Banku Przemysłowo-Handlowego, którego prezesem jest Joseph Wancer. Papiery banku wyceniono na 248 zł (na piątkowej sesji handlowano nimi po 196 zł). BPH jest piątym pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce. Prowadzi działalność głównie na terenie południowo- -wschodniej Polski. Na początku 2000 r. zmienił się zarząd spółki i wdrożono nową strategię. Analitycy szacują, że w 2000 r. BPH zarobi 244 mln zł netto (czyli o 42 proc. więcej, niż przewidują prognozy zarządu).

Andrzej Mrozek

Nowa rada nadzorcza Zakładów Konfekcji Technicznej Lubawa z powodu złej sytuacji finansowej spółki zawiesiła prezesa Andrzeja Mrozka. Decyzję o dalszych losach prezesa rada podejmie po dokładnym zbadaniu sytuacji w firmie. Andrzej Mrozek twierdzi, że ponieważ nie otrzymał powodów zawieszenia, nie potrafi odnieść się do zarzutów. Po trzech kwartałach 2000 r. Lubawa zanotowała 14,2 mln zł przychodów i 2,7 mln zł straty netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane