Po godzinach

Karolina Guzińska
15-01-2001, 00:00

Grzegorz Krajewski

Spółka Hoga.pl z Katowic, której prezesem jest Grzegorz Krajewski, prowadząca portal internetowy o tej samej nazwie, planuje na przełomie stycznia i lutego 2001 r. publiczną subskrypcję 2 mln akcji serii D. Ich emisja zaplanowana jest na przełom marca i kwietnia tego roku. Prezes Krajewski poinformował, że wpływy z tej emisji szacuje na 20-100 mln zł. Hoga.pl to już trzeci polski portal (po Interii i Arenie), który zamierza zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Wojciech Kaszyński

Wojciech Kaszyński, prezes spółki Amica Wronki, ma powody do zadowolenia. W raporcie z 9 stycznia analitycy z Beskidzkiego Domu Maklerskiego (BDM) zalecili akumulowanie akcji spółki. Pozytywnie ocenili też dywersyfikację oferty produktowej Amiki. Specjaliści z BDM prognozują, że w 2000 r. spółka zarobiła netto 17,2 mln zł. W tym roku natomiast zysk netto tej spółki szacowany jest przez nich na około 30,7 mln zł, a w roku 2002 wzrośnie on do ponad 39,1 mln zł.

Dariusz Słotwiński

Dromex, zarządzany przez Dariusza Słotwińskiego, podpisał umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Publicznych na budowę obwodnicy Ostrowii Mazowieckiej i dojazdów do mostu na Zalewie Zegrzyńskim. Odcinki te stanowią część międzynarodowego traktu Via Baltica, mającego połączyć Warszawę z Helsinkami (biegnącego przez Litwę, Łotwę i Estonię). Inwestycje, których wykonawcą ma być Dromex, mają kosztować 63 mln zł i będą wspierane kredytem Banku Światowego.

Mirosław Wróbel

Huta Katowice, zarządzana przez Mirosława Wróbla, złożyła do ministra skarbu państwa wniosek o dokapitalizowanie w kwocie 660 mln zł. Edward Nowak, wiceminister gospodarki stwierdził jednak, że taki zastrzyk finansowy dla Huty Katowice nie jest obecnie rozwiązaniem racjonalnym. Suma 660 mln zł stanowi maksymalną różnicę między kwotą zadłużenia HK, podlegającą restrukturyzacji, a tą częścią długu, którą, zgodnie z programem naprawczym tej spółki, można zamienić na prawa własności wierzycieli Huty Katowice.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach