Po godzinach

Karolina Guzińska
23-01-2001, 00:00

Maria Wiśniewska

W piątek akcje banku Pekao SA, zarządzanego przez Marię Wiśniewską, osiągnęły historyczne maksimum na poziomie 68,1 zł. Na wzrost kursu walorów banku wpływ mają przede wszystkim dobre wyniki finansowe spółki, trwająca restrukturyzacja oraz dobre oceny specjalistów. W raporcie z 16 stycznia analitycy SG London wycenili akcje banku na 88,5 zł. Przedstawiciele banku zapewniają, że prognozy zysku netto za 2000 r., wynoszące 750 mln zł, zostaną zrealizowane.

Wojciech Kostrzewa

Zarządzany przez niego BRE Bank nabył od STU Ergo Hestia 1,225 mln akcji PTE Skarbiec-Emerytura, płacąc za nie 138,5 mln zł. BRE Bank otrzymał wcześniej zgodę Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi na ich nabycie. BRE Bank ma już 4,9 mln akcji PTE Skarbiec-Emerytura, co stanowi 100 proc. kapitału akcyjnego spółki i uprawnia do wykonywania 100 proc. głosów na jej WZA.

Artur Kołakowski

Kierowana przez niego Ceramika Gres wybudowała za 20 mln USD (około 81,8 mln zł) w Kopaninach koło Końskich fabrykę płytek ceramicznych. Inwestycja została zrealizowana od podstaw w ciągu 9 miesięcy. W 2001 r. zakład osiągnie zdolność produkcyjną 5 mln mkw. rocznie. Docelowo, w 2003 r., ma produkować 10 mln mkw. płytek rocznie. Spółka ma także plany eksportowe, ale sprzedaż za granicę nie przekroczy prawdopodobnie 20-25 proc. całości obrotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach