Po godzinach

Karolina Guzińska
14-03-2001, 00:00

Maria Wiśniewska

Zarządzany przez nią bank Pekao SA powrócił po kilkumiesięcznej nieobecności na listę czołowych zaleceń Merrill Lynch w makroregionie rynków Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Pekao SA jest rekomendowany obecnie do akumulowania, a za rok do kupna.

Bolesław Felczak

Kierowana przez niego Huta Szkła Gospodarczego Irena kupiła za 1,6 mln zł prawie 31 proc. akcji firmy Gabriel z Rygi, współpracującej z prawie 400 sklepami na Łotwie, Litwie i w Estonii. Irena chce tam wejść ze swoim szkłem sodowym. Firma ma nadzieję, że inwestycja ta będzie przyczółkiem do ekspansji na rynek wschodni. W 2000 r. sprzedaż szkła sodowego przyniosła Irenie ponad 21 mln zł przychodów (ogółem sięgnęły one 90 mln zł). Ponad połowę z tego stanowił eksport. Firma Gabriel zobowiązała się, że w 2001 r. sprzeda w krajach nadbałtyckich wyroby Ireny za co najmniej 300 tys. USD (1,2 mln zł).

Zdzisław Tokarski

PKO BP wypowiedział umowy kredytowe ŁDA Invest z powodu przeterminowania należności na rzecz banku, wynoszących blisko 3,3 mln zł. Wskutek tej decyzji, spółka, kierowana przez prezesa Zdzisława Tokarskiego, może utracić płynność finansową. Ostateczna decyzja w sprawie wypowiedzenia umowy kredytowej zapadnie 5 kwietnia, jednak zarząd ŁDA Invest zapewnił, że w ciągu 30 dni wywiąże się z należności wobec PKO BP. Na koniec 2000 r. ŁDA Invest miała 37,4 mln zł zobowiązań, w tym 33,5 mln zł to zobowiązania krótkoterminowe. Po czterech kwartałach kapitał własny spółki wynosił 20,6 mln zł. W 2000 r. ŁDA Invest zanotowała 2,1 mln zł straty netto przy 3,7 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Jacek Faltynowicz

Mimo poprawy kondycji ekonomicznej kierowanej przez niego Elektrobudowy, jej akcje już od kilku miesięcy systematycznie tracą na wartości. Od początku 2001 r. straciły ponad 25 proc. Nawet skupowanie własnych akcji, rozpoczęte przez spółkę pod koniec 2000 r., nie pomogło w zatrzymaniu spadków. Dotychczas skupiono akcje dające ponad 6 proc. na WZA. Na zamknięciu poniedziałkowej sesji, papierami Elektrobudowy handlowano po 17,60 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach