Po godzinach

Łukasz Świerżewski, Cezary Pytlos
15-06-2001, 00:00

Jerzy Wysocki

Przez najbliższe trzy lata Jerzy Wysocki, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, będzie członkiem Rady Prezydialnej Europejskiego Komitetu Ubezpieczeń (CEA). Rada jest organem zarządzającym CEA i podejmuje najważniejsze decyzje między posiedzeniami zgromadzenia.

Członkostwo w CEA pozwala na prezentację rozwoju i postulatów polskich towarzystw na forum ogólnoeuropejskim. Z drugiej strony wiąże się ono ze zobowiązaniami dotyczącymi uregulowań prawnych i przestrzegania etyki oraz zasady swobodnej konkurencji przez zakłady ubezpieczeniowe.

Tymczasem z etyką i uczciwą konkurencją nadal na polskim rynku nie jest najlepiej. Być może bezpośredni udział Jerzego Wysockiego w pracach CEA sprawi, że na polskim gruncie szybciej będą się zakorzeniały uznane w Europie dobre zasady prowadzenia biznesu ubezpieczeniowego.

Wiesław Protasewicz

Wygląda na to, że po serii udanych przedsięwzięć finansowych dla Wiesława Protasewicza, wiceprezesa PKP, nadchodzą czarne dni. Choć członek zarządu narodowego przewoźnika upiera się, że euroobligacje PKP jednak ujrzą światło dzienne w tym roku, to już raczej nikt w to nie wierzy.

Kilkunastodniowy poślizg związany z koniecznością powtórzenia przetargu na wybór agenta emisji obligacji wystarczy, żeby z organizacją emisji obligacji nie wyrobić się do końca listopada, a więc w ogóle nie wyemitować obligacji w tym roku. W grudniu takich operacji nikt nie przeprowadza. Na tym jednak nie koniec. Pod dużym znakiem zapytania znalazły się również dwa inne projekty finansowe: przetarg na 300 mln zł oraz wybór towarzystwa funduszy inwestycyjnych, które utworzy i będzie zarządzać FWP PKP. Ma do niego trafić majątek kolejowy wartości 1 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski, Cezary Pytlos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach