Po godzinach

Wiktor Krzyżanowski, Sebastian Gawłowski
13-08-2001, 00:00

Lew Rywin

Szef Canal+ zostanie, przewodniczącym rady nadzorczej TKP — nowej platformy cyfrowej powstałej z połączenia Canal+ i Wizji TV w Polsce. Po długich negocjacjach Canal+ Group, oddział zajmujący się produkcją telewizyjną i filmową w ramach Vivendi Universal, oraz United Pan-Europe Communications (UPC), właściciel Wizji TV, podpisali ostateczne porozumienie dotyczące połączenia platform cyfrowych Cyfra+ i Wizja TV oraz kanału Canal+ Polska w jedną platformę, oferującą programy z pakietów obu spółek. Uzgodniono ponadto, że Canal+ Polska będzie dystrybuowany w sieciach kablowych UPC, nad którymi UPC zachowa 100-proc. kontrolę.

Połączenie platform ma przyspieszyć uzyskanie przez nie progu rentowności w Polsce. Od pierwszego dnia swojego istnienia nowa platforma będzie miała ponad 700 tys. abonentów

Matias Gadd

Walory kierowanej przez niego Netii tylko w ubiegłym tygodniu straciły na wartości ponad 40 proc. Jest to efekt panicznej wyprzedaży akcji spółki, której spiralę rozkręciła publikacja wyników kwartalnych. Mimo spodziewanych fatalnych rezultatów telekomu, inwestorzy nie zdyskontowali do końca tego faktu, przeceniając akcje niezależnego operatora do wartości poniżej 9 zł. Zła sytuacja fundamentalna telekomu sprawia, że na rynku pojawiają się nawet przesłanki o możliwej upadłości spółki. Tymczasem trwają negocjacje z inwestorami w sprawie rodzajów dalszego finansowania jej działalności. Na przyszły rok spółce potrzeba 350 mln zł. Wszystko jest więc w rękach Telii i partnerów finansowych, którzy zdecydują o przyszłości Netii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Krzyżanowski, Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach