Po godzinach

Katarzyna Ostrowska, Jacek Zalewski
opublikowano: 29-08-2001, 00:00

Krzysztof Lutostański

Środowisko towarzystw emerytalnych zajęło się ważnym dla PTE problemem. Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, zarządzana przez Krzysztofa Lutostańskiego, przedstawiła projekt, który powinien zainteresować w równym stopniu wszystkie obecne na rynku towarzystwa, jak i ich klientów. Bez szkody dla bezpieczeństwa tych ostatnich, można obniżyć o 57 proc. koszty systemowe funkcjonowania PTE. Według szacunków IGTE, roczne oszczędności mogłyby sięgnąć nawet 130 mln zł. Niestety, nie można zapominać o tym, że nic nie przychodzi samo. Towarzystwa powinny się konsolidować, tak by na rynku pozostały te, które mają szansę osiągać satysfakcjonującą rentowność. Pozostaje też najbardziej kłopotliwa kwestia — ZUS. PTE muszą wymóc wyrównanie zaległych składek, a kolejne regularnie otrzymywać.

Teraz wszystko zależy od polityków.

Wojciech Kornowski

Są różne style odejścia z funkcji. Niewątpliwie ten, który wybrał Wojciech Kornowski, prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich, jest najgorszy. Jego kadencja upłynęła już w czerwcu, ale robił wszystko, aby odwlec do końca września termin Zgromadzenia Ogólnego KPP. W końcu obraził się i w poniedziałek nie przybył na obrady ZO. Ponieważ nie przygotował także sprawozdania z kadencji — delegaci nie udzielili mu absolutorium. Przewodząc KPP, Wojciech Kornowski założył Polską Unię Gospodarczą i został jej szefem. Bardzo mu zależało na występowaniu w telewizyjnej kampanii wyborczej w roli podwójnego prezydenta — partii politycznej oraz organizacji pracodawców. PUG zarejestrowała w 11 okręgach listy wyborcze ze 129 kandydatami do Sejmu. Kilka miesięcy temu Kornowski zapowiadał zdobycie 15 proc. głosów, natomiast według sondaży może liczyć raczej na 0,15 proc. Czyżby powodem braku elektoratu był pechowo wylosowany numer listy — 13?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska, Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po godzinach