Po pierwszym dzwonku na GPW

opublikowano: 04-12-2013, 11:22

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Od początku sesji indeksy blue chipów utrzymują się w pobliżu poziomów z zamknięcia sesji we wtorek. WIG20 balansuje na granicy 2500 pkt. Znacznie słabszy jest mWIG40, który traci ponad 1 proc., bo na notowaniach ciążą wyraźne spadki m.in. Azotów, Budimeksu, Netii i Astarty.

None
None

Nie zmienia się kurs Polimeksu. Spółka uzyskała zgodę wierzycieli na przesunięcie do 31 grudnia br. terminu realizacji podwyższenia kapitału zakładowego spółki zależnej Prinż-1 (zamiast 30 listopada), podała spółka.

Do 0,02 zł spadł kurs Biotonu. Ryszard Krauze z przyczyn osobistych zrezygnował z pełnienia funkcji przewodniczącego i członka rady nadzorczej Biotonu. Kilka dni temu biznesmen zrezygnował również z zasiadania w RN Polnordu.

Nordea. PKO Bank Polski ogłosił drugie wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 55.498.700 akcji Nordea Bank Polska, upoważniających do wykonywania 100% głosów na walnym zgromadzeniu, podał pośredniczący w transakcji Dom Maklerski PKO BP. Cena akcji w wezwaniu została ustalona na 47,99 zł (tj. na takim samym poziomie, jak w pierwszym wezwaniu).

Lekko spada kurs Work Service. Obligacje Work Service o wartości 55 mln zł zadebiutują w środę, 4 grudnia, na rynku Catalyst, podała spółka.

Energia (IPO). Cena sprzedaży akcji Energi dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych została ustalona na 17 zł - podała spółka w komunikacie. Cena maksymalna przy składaniu zapisów przez inwestorów indywidualnych ustalona była natomiast na poziomie 20 zł. Akcjonariusz sprzedający, czyli Skarb Państwa, zdecydował także o zwiększeniu liczby akcji oferowanych inwestorom indywidualnym do 24.369.952 akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane