Po pierwszym dzwonku na GPW

opublikowano: 11-12-2013, 08:29

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI.  Po spadku na otwarciu większość indeksów zdołała wyjść nad kreskę. WIG20 nie zawędrował jednak wyżej niż do 2487 pkt., a po niespełna dwóch godzinach handlu zwyżka sięgała 0,2 proc. Obroty są umiarkowane (jeśli nie liczyć Energi) - wynosiły 128 mln zł dla blue chipów.

Energa. Debiut spółki na warszawskiej giełdzie był słabszy od oczekiwań - na otwarciu kurs spadł o 0,3 proc. do 16,95 zł, a w kolejnych minutach osunął się jeszcze niżej. Więcej o wydarzeniu>>

O 7 proc. (1 grosz) rośnie kurs Polimeksu. Budowlana spółka sfinalizowała sprzedaż nieruchomości w Krakowie za 13,5 mln zł oraz udziałów w zależnym Energopie za 25,3 mln zł.

Nie zmienia się kurs IMC. W 2014 r. chcemy poprawić efektywność i zrestrukturyzować zadłużenie. Na nowe inwestycje wydamy około 2 mln USD – deklarują władze IMC w „Parkiecie”.

Symbolicznie rośnie kurs PKN Orlen. Analitycy UniCredit podnieśli do "kupuj" ze "sprzedaj" rekomendację dla akcji PKN Orlen. Wycena poszła w górę z 41,9 do 52,1 zł.

Nie zmienia się kurs Alterco. Spółka odnotowała 7,47 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2013 r. wobec 59,83 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka.

Lekko  spada kurs Robyg. Deweloper chce zwiększyć stopę dywidendy do blisko 5%, jeśli tegoroczny zysk netto spółki okaże się wystarczająco wysoki, zapowiedział wiceprezes Robygu Artur Ceglarz.

Spada kurs Warimpeksu, który poinformował o sprzedaży praskiego hotelu Le Palais.

GPW. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmiany w Regulaminie Giełdy związane z utrzymaniem skrócenia godzin sesji giełdowej na GPW. Od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 r. sesje giełdowe będą odbywać się w godzinach 8:30 – 17:05. Rozpoczęcie sesji dla instrumentów rynku terminowego będzie następowało o godz. 8:45, a dla rynku kasowego o godz. 9:00.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Po pierwszym dzwonku na GPW