Po spadku na otwarciu WIG20 przed południem odrabia straty

(Artur Szymański)
opublikowano: 21-10-2005, 11:14

Nie ma kontynuacji wzrostowej tendencji z czwartkowej sesji. Nie ma też gwałtownego odwrotu i dużego spadku cen akcji. Po pierwszych 90 minutach sesji nie widać, by inwestorzy mieli zamiar w którąkolwiek ze stron mocniej skierować rynek.

Nie ma kontynuacji wzrostowej tendencji z czwartkowej sesji. Nie ma też gwałtownego odwrotu i dużego spadku cen akcji. Po pierwszych 90 minutach sesji nie widać, by inwestorzy mieli zamiar w którąkolwiek ze stron mocniej skierować rynek.

Wczoraj obroty na akcjach spółek z WIG20 zamknęły się kwotą 850 mln zł, aktywność inwestorów była więc duża. Tymczasem po półtorej godziny piątkowej sesji wartość handlu dwudziestoma największymi spółkami przekracza dopiero 120 mln zł. Jak tak dalej pójdzie, to nie wiem czy obroty osiągną choć połowę wczorajszej wartości.

WIG20 na dzień dobry stracił nieco na wartości, ale nie bardzo jest się czym przejmować, bo po pierwsze, strata była mała, a po drugie, jej wymowę osłabia zastój handlu. Niemniej jednak nie sprawia dobrego wrażenia fakt, że nie ma jak na razie kontynuacji wczorajszego odbicia. Niewykluczone jednak, że przed południem coś się na rynku wreszcie ruszy.

Z punktu widzenia posiadaczy akcji przydałoby się tydzień zakończyć na plusie. Wczorajsza luka hossy po środowej luce bessy to pozytywny sygnał, ale przydałoby się potwierdzić go dziś kolejnym wzrostem indeksów. I to przy dużych obrotach. Dawałoby to nadzieję za zakończenie korekty, która w ciągu dwóch i pół tygodnia przyniosła 11-proc. spadek WIG20.

Nieźle radzi sobie Telekomunikacja Polska, bohater wczorajszej sesji. Czwartek przyniósł efektowne 3,7-proc. odreagowanie przy 240-mln obrocie. Dziś kurs utrzymuje się na plusie. Nie można tego natomiast powiedzieć o PKN Orlen, który wczoraj nie sprawił korzystnego wrażenia. Dziś więc traci 1,3 proc., gorzej od niego wypada tylko MOL z prawie 4-proc. stratą.

Na szerokim rynku świetną passę kontynuuje Bioton. Wczoraj kurs poszybował o 14,7 proc., dziś inwestorzy dokładają kolejne 9 proc. Rekord notowań poprawia też Alchemia, ciągnąc przy okazji w górę Skotan. Na przeciwnym biegunie drugi dzień plasuje się PC Guard z ponad 25-proc. stratą. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane