Po wyborach Polska lepsza od Węgier i Turcji

Marek Wołos
opublikowano: 24-10-2007, 00:00

Na krajowym rynku dominował optymizm. Złoty kontynuował marsz w górę, a na giełdzie dominowali kupujący. Kurs EUR/PLN osiągnął 4-letnie minimum po spadku do 3,6550, a USD/PLN zniżkował do 2,56.

Wyniki wyborów zachęciły inwestorów do zakupu polskich aktywów. W poniedziałek dało się zauważyć wyraźną realokację kapitału z Węgier i Turcji. Perspektywa poprawy ratingów Polski skłaniała do kupna naszej waluty. Złoty w najbliższych dniach może kontynuować aprecjację. Wspierać go powinny doniesienia o kandydatach na stanowisko nowego ministra finansów i poprawa nastrojów na światowych parkietach. Spore znaczenie dla rynków walutowych mieć będą również najbliższe dane o sprzedaży domów w USA. Mogą one wzmocnić nadzieje na obniżki stóp procentowych przez Fed i tym samym przyczynić się do wyprzedaży dolara.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Po wyborach Polska lepsza od Węgier i Turcji