Po załamaniu, WIG20 już odrobił straty

KZ
opublikowano: 26-06-2013, 09:01

W trakcie konferencji ministra finansów i pracy ws. OFE gwałtownie poprawiły się nastroje na GPW. Po słowach Jacka Rostowskiego, że nie będzie zawieszenia składek do OFE i fundusze nie będą likwidowane, WIG20 skoczył o 2 proc. i już jest nad kreską.

None
None

Propozycje rządu >>

Wcześniej kontrakty terminowe na WIG20 spadały nawet o ponad 5 proc., a WIG20 krótko po otwarciu sesji zanurkował o 2,8 proc. Główny indeks GPW jest już najniżej od 10 miesięcy.

Komentatorzy tłumaczyli to to rychłą publikacją raportu o funduszach emerytalnych - konferencja prasowa ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza przewidziana jest na godzinę 10.00.

Najmocniej przecenione są akcje JSW i Bogdanki (tracą po 6-7 proc.). Stosunkowo najsilniejsze są natomiast Tauron, Kernel, Eurocash i Lotos, których ceny spadają o ok. 1,5 proc. Po 40 minutach handlu obroty na WIG10 sięgają 160 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane