Pociąg zwany złotym zaczyna lekko zwalniać

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 18-07-2008, 00:00

Sesję ustawiły dane makro i wyniki kwartalne spółek z USA. Tuż po otwarciu kurs EUR/USD zwyżkował do 1,5890. Po dobrych danych z USA kurs euro spadł. Kolejne informacje o aktywności gospodarczej w regionie Filadelfii i lekkie wzrosty notowań ropy sprowadziły notowania w okolice najniższych poziomów dnia.

Notowania złotego poddały się lekkiej korekcie spadkowej. Kurs euro zbliżył się do 3,23 zł. Złoty zachowuje się inaczej niż inne waluty regionu. Część inwestorów realizuje zyski i inwestuje w inne, niedowartościowane w porównaniu ze złotym, waluty regionu. Nadal dość wyraźne spadki notuje kurs CHF/PLN. Wczoraj notowania tej pary spadły do 1,99. Taki kierunek kursu to wynik bardzo złych danych ze Szwajcarii. Indeks nastrojów wśród inwestorów instytutu ZEW spadł w czerwcu do -76,9 pkt. To najniższa wartość tego wskaźnika w historii.

Mikołaj Kusiakowski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu